Где собирается American English Club

kne_kne

Знаю, что в II ГУМ'e, но не знаю когда и где?
Может кто подскажет

evil1

Hi Friends!

Thanks for those of you who came to our first American English Club and Valentine's Movie Party. We had so much fun playing games with you, and then discussing the movie with you.

This week, we will have American English Club at the usual time- 6:45 on Thursday. The topic is "Internet Usage" and we will watch a movie clip, Kim and Jack will perform a skit about internet dating, and we will discuss things such as identity, security, and resources. It should be really interesting- since we all use the internet for something!

We are still having trouble reserving a room for AEC, so please meet us at P4 in the II Humanitarian, and we will either stay there, or direct you to the new room. If you arrive late, we will leave a sign on the door of P4 about the new location.

Also, we will watch another movie this Friday night, February 18th at 6:30pm, at the same place as last week. This movie is so funny! It's called 13 Going On 30, and it's about a girl that gets her wish to be 30 years old all of a sudden! Please come enjoy this romantic comedy with us!

Thursday- English Club- 6:45pm- P4 II Humanitarian- "Internet Usage"
Friday- Kino Kafe- 6:30pm- directions below...

Start at Metro Novi Cheromushki, take trolleybus exit at the 2nd stop "Nametkina", cross the street, walk to the right to the short white building. One entrance. Enter and go downstairs and to the left. Call me, Ashley, at 8 916 357 54 63, or Jack at 8 916 357 53 98, for more help on directions.

See you this week!

Ashley
Student Resource Group

a7137928

This week, we will have American English Club at the usual time- 6:45 on Thursday. The topic is "Internet Usage" and we will watch a movie clip, Kim and Jack will perform a skit about internet dating, and we will discuss things such as identity, security, and resources. It should be really interesting- since we all use the internet for something!
We are still having trouble reserving a room for AEC, so please meet us at P4 in the II Humanitarian, and we will either stay there, or direct you to the new room. If you arrive late, we will leave a sign on the door of P4 about the new location.
То бишь, четверг, 18-45, 2гум, П-4. Если "заседание" клуба состоится не там, то на дверях будет оставлена бумажка.
Также в субботу есть выездное мероприятие под названием Kino Kafe - просмотр фильма, обсуждение + поглощение чая и проч. Проходит в 18-30 по субботам в районе метро Н.Черемушки.

evil1

Зачем переводить на русский для тех, кто собрался пойти в Ameriсan English Club? ;]

mizvar

А ты что, туда ходишь?

a7137928

Чисто из уважения к тем, кто туда приходить не собирается :]

kne_kne

Да. Мир ужасает меня своей бездуховностью. Решил о вечном побеседовать.

mizvar

Давно я так не смеялся!

kne_kne

А между прочим я сказал правду

mizvar

Подожди, я еще смеюсь

kne_kne

Грех то какой. Я и за тебя помолюсь.

mizvar

Ой, закончил....надеюсь, мой бездуховный смех не превнес еще больше скверны в этот тщедушный мир?

kne_kne

Привнес...
Гляжу я на твой прелестный аватар и думаю, когда ты мне скинешь ссылку на сайт художника, где ты взял аватар. Помнится, что в суровую и лютую стужу ты обещал мне.

kne_kne

Хотя три гшода еще не прошло

mizvar

Ой Скоро скину, я сам сайт забыл

kne_kne

Буду ждать. У меня еще три года аспирантуры впереди. Наверное, дождусь

Jaroslavski

эээээээээээээээ! какого хера?!
Оставить комментарий
Имя или ник:
Комментарий: